Silahın icadından önceki dönemde insanlık tarihinde kılıçlar büyük bir rol oynamış olmalarıyla beraber, uygarlıklar arasındaki pek çok savaşta da aktif olarak kullanılmışlardır. Makine gücünün henüz bulunmadığı eski çağlarda kılıçların el yapımı olmasıyla birlikte, yoğun bir uğraş sonucunda yapılabilmeleri mümkündü. Uzun yıllardan günümüze kadar ulaşmayı nesilden nesile başarmış olan kılıçlar için kılıç alanlar maddi değerleri kadar biçilen fiyat sayesinde kılıçları satın alabilme olanağını sunarlar. Kılıçlar, sahip oldukları özelliklerine göre değerlendiriliyor olmaları beraber farklı medeniyetlerin kılıçları da olabilmektedirler. Eski dönemlerde kılıç olmazsa olmaz bir savaş aracı olması itibariyle her medeniyetin kendisine özel bir yapım tarzıyla ve işlemelerini bulunduran kılıçları mevcuttu. Eski dönemdeki medeniyet ve devletlerin yapısını yansıtabilecek özellikleri içerisinde barındıran kılıçlar için günümüzde alım ve satım aktif olarak devam etmektedir.

Antika Kılıç Alanlar

Antikacılar, antika kılıç alımında satıcıları karşılayan kurumsal değere sahip olan yerlerdir. Antika kılıç alanlar arasında bulunan Antika Eksperi, antika değerine sahip olan kılıçların değerinde alınabilmesine olanak sağlayan yapısıyla beraber satıcıyı güvence altına alır. Antika kılıç alan arayışı içerisindeki satıcılar için antikanın değerinde satılabilmesine olanak sağlayan antikacılar sayesinde alım satım sürecinin başarılı bir şekilde işlenmesi sağlanır. İki tarafın yapacağı anlaşmayla beraber satıcıya belirlenen fiyat için onay verilmesi durumunda satışın gerçekleşmesi sağlanır.

Kılıçların Değerinde Değişken Faktörler Neler?

Kılıç alanlar için kılıçların değerini belirleyen faktörler belirli şartlarda ölçülebilir durumdadır. Kılıcın yapıldığı tarih, kılıcın kim tarafından yapıldığı, kılıçtaki deforme oranı, kılıcın kime ait olduğu ve kılıcın nadirlik seviyesi kılıç satanlar için nakit olarak değerlenmenin yapılabilmesine olanak sağlar. Her kılıç antika niteliğine sahip olmamakla beraber, kılıcın antika olarak sayılabilmesi için belirli şartlar da bulunması gerekir. Firmamız belirli bir değere sahip olan kılıç alımını gerçekleştirebilen yapıda olmasıyla beraber satıcılar için benzersiz bir antikacı olarak faaliyetini sürdürmeye devam ediyor. Antika kılıç alanlar arayanlar için farklı noktalarda hizmet veriyor olmamızla beraber beklentileri karşılama noktasında satıcılarla birebir olarak iletişim kuruyoruz.

Müzayede ile Kılıç Alanlar

Özellikle Osmanlı döneminden kalan kılıçlar ve aynı zamanda Çin medeniyeti tarafından kullanılan kılıçlar için nadirlik seviyesi yüksek olduğundan dolayı, kılıçların müzayede ile satışının gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Müzayedelerde değeri her açıdan yüksek kılıçların alıcı buluyor olmasıyla beraber, usta işçilikle tasarlanan ve padişah gibi önemli isimler tarafından kullanılan kılıçların satışının gerçekleştirilmesi mümkündür. Kılıçlar, müzayedelerde açık artırma ile birlikte satışa sunulmakla beraber alıcılar için de belirli bir değerden itibaren fiyat yükseltilmesi yapılabilmektedir. Müzayedeye koyulabilecek değerdeki kılıçlar için Antika Eksperi firmamız aktif olarak hizmet sunuyor olmasıyla beraber kılıçların istenilen değere ulaşabilmelerine olanak tanır. Kılıçların eski dönem tarihini yansıtan figürler olarak ön plana çıkmalarıyla beraber alımının belirli kurallar çerçevesinde yapılması söz konusudur.